Peppersaus
Koteletter er ikke uvanlig søndagsmiddag i heimen, og til en slik rett passer peppersaus perfekt. Eller det vil si, jeg er veldig usikker på om denne sausen fortjener å tituleres peppersaus. Hva det offisielle navnet egentlig bør være til side, dette er hvert fall det jeg kokte i hop forrige gang jeg lagde koteletter og det smakte fortreffelig.

Peppersaus
Smør
1 løk
1 paprika
3 ss mel
2 dl matfløte
3 dl vann m/buljong
2 ss Creme Fraiche
Salt
Pepper
Sukkerkulør (hvis du vil ha sausen brun)
Tilsett en spiseskje med smør til stekesky som er igjen i stekepannen (har du ikke stekesky bruker du tre skjeer med smør). Finhakk løk og paprika og glans de i pannen. Tilsett en klype salt og så mye pepper du vil. Skru ned varmen, tilsett melet og rør rundt.
Rør i fløten og la det stå i 2 minutter. Hell i vannet mens du rører rundt. Smak til med mer pepper til den blir så sterk som du ønsker. La det småkoke i femten minutter, rør av og til. Creme fraichen tilsetter du når det er tre minutter igjen. Fusk med sukkerkulør om du ønsker en brunere saus.
Tips og triks
Gi knivene dine livet tilbake
med en rimelig, rund, kermiske bryne fra IKEA. Den koster bare 69 kroner, men gjør underverker. Alternativet er å bruke 299 kr. på skarpekniver.noNyeste tema i forumet
- Rancilio Silvia PID - steamkontroll? Rune 8 måneder ago
- Nyoppstartet matprosjekt Martha 11 måneder ago
- Matfryd.no? hemfru 1 år ago
Siste innlegg i forumet
- Vacuumpakkere? av neslekkim 7 måneder siden
- Rancilio Silvia PID - steamkontroll? av Rune 8 måneder siden
- Nyoppstartet matprosjekt av Rune 10 måneder siden
- Matfryd.no? av anonymous 11 måneder siden
- Ønsker anbefaling av matlagingskurs av Elin 1 år siden
Siste kommentarer i bloggen
- Geir Widar Kristoffersen til Gi knivene dine livet tilbake
- Nachos | Sjømælings univers til Hvordan hakke løk
- Henrik - Allt om LCHF til Hjemmelaget majones på to minutter
- Paul til Blomkålpuré
- Paul til Blomkålpuré
- Knivslipern til Gi knivene dine livet tilbake
- Jon-Arve til Hjemmelaget eggesalat: billig, enkelt og supergodt
- Terje til Sous Vide -utstyr på budsjett hjemme
- Gard Pettersen til Sous Vide: Komplett kokekontroll
- Gro til Video: hjemmelaget majones på to minutter
Siste fra Twitter
- No public Twitter messages.
norske mat-twitrere
- No public Twitter messages.
Våre anbefalinger



